Lista aktualności Lista aktualności

ŚWIĘTO 11 LISTOPADA

Tegoroczne obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości trwały 3 dni!

Sobotnie obchody odzyskania niepodległości w dniu 9 listopada zapoczątkowała msza święta w Bledzewskim kościele p. w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie uczestnicy, wśród których był obecny Komendant Straży Leśnej Pan Zbigniew Jagoda, przemaszerowali na rynek w Bledzewie. Tam odśpiewano Hymn Polski, złożono kwiaty oraz rozpalono Ogień Nieodległości.

W niedzielę 10 listopada Ministerstwo Obrony Narodowej zorganizowało pikniki „Służymy Niepodległej” w różnych miastach Polski m. in. w Międzyrzeczu.

Wśród licznie przybyłych służb mundurowych, nie mogło zabraknąć także leśników!

Podczas wspólnego świętowania zorganizowano szereg atrakcji i konkursów gdzie dzieci mogły wygrywać nagrody odpowiadając na pytania lub wykonując drobne zadania praktyczne.

Międzyrzeckie główne uroczystości obchodów 101. rocznicy  odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli na plac przed Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego. Odśpiewany Hymn Polski oraz salwa honorowa uświetniły dzień dumy z historii kraju. Celebrując ten dzień w radości i dumie leśnicy również złożyli przed pomnikiem wiązankę kwiatów.

Leśnicy z Międzyrzecza uczestniczyli również w wojewódzkich obchodach święta niepodległości w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie poczet sztandarowy Nadleśnictwa Międzyrzecz przeszedł wraz z uczestnikami przemarszu na Plac Grunwaldzki, na którym odbył się uroczysty apel oraz piknik niepodległościowy.